BURSA OSMANGAZİ 09 NOLU GÖKDERE ASM — Kayhan Mh. Alancık Cd. No:7 Osmangazi / BURSA
AnasayfaErkek Çocuklar İçin Persentil Tablosu

Erkek Çocuklar İçin Persentil Tablosu

Erkek çocukların yaşa göre ağırlık, boy ve baş çevresi persentil değerleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Çocuğunuzun ölçümünün hangi persentil sütununda yer aldığına bakarak yaşıtlarına göre büyümesini değerlendirebilirsiniz.

YaşÖlçüm3102550759097
DoğumTartı (kg)2,62,93,13,43,84,14,6
Boy (cm)46,348,149,350,65253,354,6
Baş Çevresi (cm)3333,534,435,336,23737,5
3 AYTartı (kg)4,14,75,35,96,46,97,5
Boy (cm)54,5565860,561,56366
Baş Çevresi (cm)38,739,24040,941,542,143,2
6 AYTartı (kg)5,66,57,17,88,59,19,7
Boy (cm)59,561,56466,567,56972,5
Baş Çevresi (cm)42,142,743,343,944,84545
9 AYTartı (kg)6,57,58,299,810,611,3
Boy (cm)646668,57172,574,377,5
Baş Çevresi (cm)43,844,545,14646,547,147,8
12 AYTartı (kg)7,48,491010,811,712,5
Boy (cm)6870,472,574,776,578,582,5
Baş Çevresi (cm)44,945,546,547,347,848,448,9
15 AYTartı (kg)8,19,19,910,811,712,513,5
Boy (cm)71,573,7767880,582,586,5
Baş Çevresi (cm)45,646,347,14848,549,249,8
18 AYTartı (kg)8,79,710,511,512,513,313,3
Boy (cm)757779,581,58486,589,5
Baş Çevresi (cm)46,24747,748,749,249,950,6
2 YAŞTartı (kg)9,110,21112,113,214,115
Boy (cm)7780828486,588,792,5
Baş Çevresi (cm)474848,249,750,25151,7
2,5 YAŞTartı (kg)10,311,512,513,614,815,917
Boy (cm)83,586,289919496,4100
Baş Çevresi (cm)47,548,549,250,250,951,652,3
3 YAŞTartı (kg)11,112,313,314,615,817,118,3
Boy (cm)86,79092,595,398,5100,5105
Baş Çevresi (cm)47,948,949,650,451,351,952,7
3,5 YAŞTartı (kg)11,712,914,215,61718,219,6
Boy (cm)89,793,596,599102105109,5
4 YAŞTartı (kg)12,313,615,116,718,419,521,1
Boy (cm)92,596,599,5102,5106109114
4,5 YAŞTartı (kg)12,714,316,117,719,520,822,6
Boy (cm)95,599,5103106,4110112,5118
5 YAŞTartı (kg)13,4151718,720,722,524
Boy (cm)98102,5106109,5113116121,5
5,5 YAŞTartı (kg)14,11617,919,72223,625,5
Boy (cm)101,3105,6109113116,5119125
6 YAŞTartı (kg)14,81718,820,82324,926,8
Boy (cm)104108,5112116119122,5127,5
6,5 YAŞTartı (kg)15,61819,72224,326,328,4
Boy (cm)106,7111,7115119122125130,5
7 YAŞTartı (kg)16,419,120,823,225,627,830,1
Boy (cm)109,5114,7118121,5125128133,5
10 YAŞTartı (kg)2225,929,533,737,44245,7
Boy (cm)125130133,5137,5142146151,5
14 YAŞTartı (kg)34,24045,652,859,866,472,8
Boy (cm)146,5152156162167,5172,5178,5
17 YAŞTartı (kg)49,454,759,966,272,777,582,7
Boy (cm)162166169,5173,5178182185,5

Tablodaki 50. persentil, o yaştaki çocukların ortanca (ortalama) değerini gösterir. Tek bir ölçüm yerine ölçümlerin zaman içindeki seyri daha anlamlıdır. Değerlendirme için aile hekiminize başvurun.

BURSA OSMANGAZİ 09 NOLU GÖKDERE ASM

Dr. Muhammet Samet Özçelik, Dr. Kemal Özyurt, Dr. Ahmet Kamil Çetin, Dr. Figen Barut Selal, Dr. Nergis Kaya, Dr. Berfin Şimşek, Hemşire Bih

Hızlı Erişim

İletişim

  • Kayhan Mh. Alancık Cd. No:7 Osmangazi / BURSA
  • 0224 220 9100
© 2026 BURSA OSMANGAZİ 09 NOLU GÖKDERE ASM. Tüm hakları saklıdır.